داستان...تولد...دلتنگی...!!!

سال ها دو برادر با هم در مزرعه ای که از پدرشان به ارث رسیده بود، زندگی می کردند. یک روز به خاطر یک سوء تفاهم کوچک، با هم جرو بحث کردند. پس از چند هفته سکوت، اختلاف آنها زیاد شد و از هم جدا شدند.

یک روز صبح در خانه برادر بزرگ تر به صدا درآمد. وقتی در را باز کرد، مرد نجـاری را دید. نجـار گفت: من چند روزی است که دنبال کار می گردم، فکرکردم شاید شما کمی خرده کاری در خانه و مزرعه داشته باشید، آیا امکان دارد که کمکتان کنم؟

برادر بزرگ تر جواب داد: بله، اتفاقاً من یک مقدار کار دارم. به آن نهر در وسط مزرعه نگاه کن، آن همسایه در حقیقت برادر کوچک تر من است. او هفته گذشته چند نفر را استخدام کرد تا وسط مزرعه را کندند و این نهر آب بین مزرعه ما افتاد. او حتماً این کار را بخاطر کینه ای که از من به دل دارد، انجام داده.

سپس به انبار مزرعه اشاره کرد و گفت: در انبار مقداری الوار دارم، از تو می خواهم تا بین مزرعه من و برادرم حصار بکشی تا دیگر او را نبینم.

نجار پذیرفت و شروع کرد به اندازه گیری و اره کردن الوار. برادر بزرگ تر به نجار گفت: من برای خرید به شهر می روم، اگر وسیله ای نیاز داری برایت بخرم.

نجار در حالی که به شدت مشغول کار بود، جواب داد: نه، چیزی لازم ندارم.

هنگام غروب وقتی کشاورز به مزرعه برگشت، چشمانش از تعجب گرد شد. حصاری در کارنبود. نجار به جای حصار یک پل روی نهر ساخته بود.

کشاورز با عصبانیت رو به نجار کرد و گفت:? مگر من به تو نگفته بودم برایم حصار بسازی؟

در همین لحظه برادر کوچک تر از راه رسید و با دیدن پل فکرکرد که برادرش دستور ساختن آن را داده، از روی پل عبور کرد و برادر بزرگترش را در آغوش گرفت و از او برای کندن نهر معذرت خواست.

وقتی برادر بزرگ تر برگشت، نجار را دید که جعبه ابزارش را روی دوشش گذاشته و در حال رفتن است.

کشاورز نزد او رفت و بعد از تشکر، از او خواست تا چند روزی مهمان او و برادرش باشد.

نجار گفت: دوست دارم بمانم ولی پل های زیادی هست که باید آنها را بسازم.

 

 

سلام....خوب هستید؟؟!؟!!

امروز تولد وبلاگ غریبه(مدیریت دوم وبلاگ) هست...

غریبه تولد وبلاگت رو بهت تبریک میگم...53.gif53.gif53.gif53.gif53.gif53.gif

امیدوارم سالهای سال با امیدواری و شادی نوشتن توی وبلاگت رو ادامه بدی...53.gif53.gif53.gif53.gif53.gif53.gif

امیدوارم از داستان هم لذت برده باشید...

سال هم که داره تموم میشه، عجب سال جالبی بود امسال...

چه اتفاقاتی شیرین و تلخی پیش اومدم برامون...

سال با وصال شروع شد، زندگی من و عشقم هر دو از اول شروع شد...08.gif08.gif

یعنی تولدی دوباره، چه شیرین بود...08.gif08.gif

پیشرفتمون خوب بود خدا رو شکر...

دانشجو شدیم هر دووووووووووووووووو...36.gif36.gif16.gif16.gif

و در آخر هم بی خبر از هم داریم سال رو تموم می کنیم...02.gif02.gif

منظورم این نیست که زندگی تازه ای که از 21 فروردین هر دومون شروع کردیم تموم شده یا اینکه عشقی که بینمون بوده تموم شده باشه، نه ما هنوزم عاشق هم هستیم خدا رو شکر با اینکه از هم بی خبریم...

خوب به قول شاعر "یه وقت هایی دور شدنم قشنگه".03.gif

درسته که خیلی سخته دوری، اما وقتی توجه می کنی به این موضوع( یعنی دوری)، متوجه میشی برای رسیدن باید دور شد، یعنی باید از چیزی یا کسی که می خوای بگذری تا بهش برسی...

امیدوارم ما هم دوباره با شروع سال جدید، یا حتی قبل از شروع سال جدید، دوباره وصالی شیرین رو ببینیم که دیگه بی خبری و دوری از اون به بعدش نباشه...

واقعیت داره اینکه میگم:

 فقط اگر تو بیایی به قلب من هم بهار می آید...!!!

امیدوارم زندگی ما هم بهاری بشه ...!!!

سال نو همتون رو پیشاپیش تبریک میگم

امیدوارم سال خوبی رو داشته باشید، پر از موفقیت...

برای ما هم دعا کنید..

یا حق

 
Ghazal.jpg
 
بازم با تمام وجودم میگم:

مهربونم، عشق من

هر کجا باشی و باشم

08.gif08.gifعاشقانه دوست دارم08.gif08.gif

02.gifو خیلی دلتنگتم02.gif

/ 1 نظر / 21 بازدید
بهمن

سلام دوست عزیزم سال نو را خدمت شما تبریک عرض می نمایم و از خداوند متعال برایتان سلامتی و توفیق آرزو میکنم برای ما هم دعا کنید [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب] [قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب][قلب] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند] [لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک] [چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک][چشمک] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [هورا][هورا][هورا][هورا] [هورا][هورا][هورا][هورا] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]